Przydatne wskazówki na urządzanie kameralnej sypialni

Nowoczesne budownictwo, wysokie bloki i… małe mieszkania. Taka prawda, wykończenie współczesnych lokali stanowi duże wyzwanie dla architektów wnętrz i ich właścicieli, upragnionych mieszkań. Tym samym zadajemy sobie m.in. pytanie jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda hurtownie i sieci handlowe zajmujące się stylizacją mieszkań ścigają się w projektowaniu mebli i systemów do chowania odzieży przeznaczonych do małych wnętrz, ale wciąż trudno wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie to duże utrapienie. Bo jak pomieścić w niej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim musi być ona przestronna i jasna. No i nie może być strefą wypełnioną bibelotami, bo wprowadzi to chaos i nie wypoczniemy w niej należycie.
Biały i szary stanowią klasyczne kolory, które będą optymalne w każdej sypialni. Ściany i meble proponujemy białe, a gadżety wybierzmy w odcieniach szarości. Pojedynczy przedmiot, np. poduszka może być w ciemne paski, albo duże grochy. Używając kolorów w ten sposób sprawimy, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestrzenne. Polecamy także użyć rolet do zasłonięcia okien. Możemy także postawić na połączenie bieli wraz z innym, intensywnym kolorem, np. czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo ciekawie.
Inną sprawą jest ograniczenie do minimum mebli. W zupełności wystarczy nam duże, dwuosobowe łóżko z dużym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Pomyślmy, by pod łóżkiem znalazły się szuflady w których ewentualnie schowamy pościel. Do tego na wierzchu połóżmy kilka poduch różnej wielkości. Jedną ze ścian zabudujmy szafą – zastąpi nam ona komodę, będziemy mogli w niej schować pościel, ręczniki i wszystkie ubrania. Więcej inspiracji znajdziesz na funkcjonalna sypialnia. Polecamy!