Złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego wesela to autentyczne wyzwanie, które pochłania mnóstwo czasu i energii. Młodzi muszą wykazać się nie lada wytrwałością podczas wyboru tak koniecznych elementów ślubnej uroczystości jak stroje ślubne lub obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania z rad naszego poradnika i świadomego doboru obrączek, które mają być znakiem Waszej miłości i zawartego małżeństwa.

ślub
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z tradycją obrączki nabywa pan młody. Najbardziej popularne wzory obrączek to te bez ozdób, proste wykonane z żółtego złota jakie dostępne są praktycznie „od ręki” (http://diafani.pl/). Możemy je bowiem odebrać w przeciągu 24 godzin. W wypadku obrączek wykonywanych na zamówienie lub ozdabianych fantazyjnymi elementami należy poczekać parę tygodni. W okresach, gdy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się nawet przedłużyć. Przeto złóżcie wizytę jubilerowi nie później niż dwa miesiące przez zaślubinami. Kształt (trzy przekroje do wyboru), wielkość (najczęściej 3 bądź 5 mm), rodzaj kruszcu a także sposób wykończenia (piaskowanie, polerowanie) – są to cechy, które stosownie do gustu a także potrzeb można swobodnie dobierać, tworząc wyśniony wzór obrączki. Do tego możesz też zdecydować się na obudowanie w niej jednego lub kilku brylantów, co nada jej unikalny charakter, lecz także podniesie opłatę. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne klasyczne – szlifowane, półokrągłe, czy też płaskie.

Kruszec, z jakiego wykonywane będą obrączki, musi być szlachetny, gdyż symbolizuje trwałość jak też czystość uczuć. Młodzi najchętniej wybierają złote obrączki (ciekawe domy weselne podkarpackie) ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu możesz bez trudności powiększać jak też zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym surowcem, jednakże powierzchnia może się zarysować czy też wycierać. Trzeba wtenczas oddać obrączki ślubne do jubilera, który wypoleruje je oprawki (poszerzone informacje pod linkiem) drugi raz nałoży mat więc znów będą mieć wygląd jak w dniu przyrzeczenia. Modne są również zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, a więc przykładowo białego oraz żółtego złota.

obrączki
Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy uczuleni są na złoto, jubilerzy mają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (http://diafani.pl/Zegarki-c15|http://diafani.pl/Pierscionki-c16″>http://diafani.pl/Pierscionki-c16|http://diafani.pl/Wisiorki-c17″>http://diafani.pl/Wisiorki-c17|http://diafani.pl/Kolczyki-c18″>http://diafani.pl/Kolczyki-c18|http://diafani.pl/Bransolety-c19″>http://diafani.pl/Bransolety-c19|http://diafani.pl/Obraczki-c25″>http://diafani.pl/Obraczki-c25|http://diafani.pl/Lancuszki-c21″>http://diafani.pl/Lancuszki-c21|http://diafani.pl/Krzyzyki-c22″>http://diafani.pl/Krzyzyki-c22|http://diafani.pl/Medaliki-c23″>http://diafani.pl/Medaliki-c23|http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24″>http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24|”>|”>}) z tytanu. Ów niesłychanie odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarej barwie też możemy zestawiać ze złotem – Azur Maria Sagan.