Szukając najbardziej odpowiedniej rasy psa do pilnowania domu

Decyzja o wyborze psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to spore wyzwanie. Najważniejsza rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie.

obroża
Autor: Petr Kadlec
Źródło: http://www.flickr.com
Mały york przekonany, że to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi dobitniej zademonstrować niż żywiący takie samo przekonanie bulterier. Na początek zła wiadomość dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky. Uwielbienie tej rasy do biegania sprawia, iż pies ten musi mieć teren należycie ogrodzony, a w czasie spacerów nie wolno spuszczać go ze smyczy, gdyż więcej go nie zobaczymy. Poza tym husky jest bardzo miły dla obcych, więc na stróża niespecjalnie się nadaje.Najpopularniejszy jest owczarek niemiecki – czujny, inteligentny, a przy tym wrażliwy i opiekuńczy. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy najmniejszy szmer i częste uganianie się wzdłuż płotu. Jeśli jednak przeszkadza nam nocne ujadanie psa, możemy wziąć pod uwagę kupno obroży antyszczekowej. Zgodnie z instrukcją założona na naszego czworonoga, obroża antyszczekowa (obróżka przeciwszczekowa) będzie wykrywać wibracje
pies rady buldog
Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com

produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten da głos, zawarczy tudzież zawyje. W sprzedaży sklepów internetowych znajdziemy trzy rodzaje obroży ograniczającej szczekanie psów: ultradźwiękowe, zapachowe i elektroniczne – cieszące się największym powodzeniem. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża https://sport-dog.pl/ reaguje bodźcem ostrzegawczym, dźwiękiem lub wibracją. Dzięki temu rozwiązaniu nasz pies przestanie być w końcu źródłem naszego permanentnego niewyspania.

Za wyjątkowo bystrego psa uchodzi mało popularny w Polsce border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada owiec do pilnowania. W małym domu z paroma metrami trawnika, w najlepszym wypadku zapędzi na taras domowników.
Pies, który może utrudnić wprowadzenie gości to owczarek kaukaski. Bądźmy świadomi, że wybierając tę rasę, powinniśmy znać zachowania psów dominujących – ponieważ kaukaz to nie tylko piękny wygląd. Dobrze prowadzony potrafi opiekować się dziećmi, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli do jego wychowania.
Jest jeszcze jedna, niedoceniana rasa, jak mówi się, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w podziękowaniu za okazane serce nigdy nas nie zawiedzie.