Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin także w przypadku butów na koturnach i sandałów

Przez swój kształt przypominają znane nam z wczesnych lat kapcie. Dziś nie są jednak wcale wyznacznikiem starej mody, a nowego trendu i nietuzinkowego designu. Kuszą zwłaszcza poprzez materiały roślinno-włókniste (len, konopie, trawa), z których mieszanek wykonana jest najczęściej podeszwa, albo czub buta. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do bezproblemowego i zdrowego przemieszczania się.

Projektanci wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin również w sandałach i butach na koturnach. Wybór wysokości buta
buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

oscyluje między trzema (najcieńsza podeszwa) i ośmioma (najwyższe buty) centymetrami wysokości. Do tego w grę wchodzi odsłanianie lub zasłanianie pięt. Tego rodzaju rozwiązania występują szczególnie w przypadku podwyższonych koturn. Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, zarówno pod względem gabarytów podeszwy, jak i kolorystycznym uzupełnieniu (tu). Różnice cenowe wynikają z jakości tkanin i wyróżnika butów – podeszwy. Ta ostatnia zrobiona jest z włókna plecionego. Na życzenie klient może wybrać ciekawy, unikalny design butów, od klasycznego, w jednym kolorze po mieszanki różnych wzorków – uwzględniając zmysł twórczości i paletę kolorów można już obmyślać wymarzonego espadryla!

Buty pochodzące z Katalonii nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również mężczyźni wybiorą na espadrylowym rynku coś dla siebie.
buty
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Wprawdzie modeli jest mniej, ale wyłącznie dlatego, iż panowie – mimo równouprawnienia w dziedzinie mody – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – także w przypadku espadryli. Oferta dla panów to zwłaszcza bogactwo płaskich, wręcz „kapciowych” modeli.
Najtańsze buty łączące tkaniny z podeszwami pochodzenia lnianego wyszukamy w serwisach internetowych już od kilkunastu złotych. Będą one bazowały na płaskiej podeszwie i słabej jakości materiale, najczęściej w jednym kolorze. Wykonanie, klasa materiałów i krój – wszystkie te elementy mają znaczenie przy ustalaniu ceny butów. Za espadryle relatywnie dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych (www.pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Sandaly-218.html). Przedział, w którym dostaniemy po prostu dobre, niekoniecznie luksusowe espadryle, to widełki finansowe w okolicach 70-100 złotych.