Urządzenie kilku pokoi kontra urządzanie kawalerki

Kawalerka może pełnić rolę mieszkania, nawet dla kilku osób, jeżeli tylko jest umiejętnie wyposażona. Decydując się na kolejne części aranżacji musimy jednak podejść do takiego mieszkania trochę inaczej niż w przypadku klasycznego lokum. Przede wszystkim, kawalerka wymaga do wielu rozwiązań kompromisowych. Na czym to polega w praktyce?

Kawalerka
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Unikalną cechą kawalerki jest to, że nie posiada ona klarownie wydzielonych pomieszczeń. Za ścianą jest tylko toaleta. Do tego mamy jedynie jeden pokój z aneksem gastronomicznym. Ten pokój odgrywa rolę salonu oraz sypialni, a czasem również pokoju dla dziecka. W efekcie, każdy nasz wybór musi iść w parze z wszystkimi potrzebami związanymi z takimi pomieszczeniami. W „normalnym” domu postawimy na różne elementy wyposażenia do kolejnych pokoi. W kawalerce nasze możliwości są ograniczone.

Najlepiej o tym pamiętać już myśląc o barwach. Wykorzystane barwy nie mogą być przesadnie kontrastowe ani usypiające. Kiedy wybierzemy kontrastowe barwy możliwe są problemy z relaksem. Gdy wybierzemy zimne i stonowane barwy, wnętrze okaże się pozbawione życia. A więc jak działać? Opłaca się postawić na barwy uniwersalne. Do barw takich należą np. biel a także szary.

Kawalerka
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Urządzając wielopokojowe mieszkanie jesteśmy w stanie stworzyć oddzielny pokój dziecięcy. W kawalerce jest to niemożliwe. Mimo tego przy odrobinie zaangażowania możemy urządzić malcowi własną przestrzeń. Wystarczy ustawić rzeczy dziecka w konkretnym miejscu i oddzielić je ścianką działową. Można też ubarwić jeden kąt na inny kolor, by malec czuł, że ma własne miejsce. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urządzenie mieszkania, zajrzyj na lovingit.pl (nie wiesz jak urządzić mieszkanie?lovingit.pl na pewno Ci pomoże)