Dres – najwygodniejszym odzieniem w świecie!

Zmiany w zakresie mody dotyczą również dzieci. To, co kiedyś było nie akceptowalne, dzisiaj jest jak najbardziej akceptowalne. Jako przykład podam dresy.

Dzieci, uczniowie
Autor: Helen Doron
Źródło: Helen Doron
W przeszłości był to strój wyłącznie służący uprawianiu sportu i na podwórko. Nie wypadało wychodzić w nim na ulicę. Obecnie już można bez przeszkód wyskoczyć w dresie na spotkanie z kolegami lub nawet na lekcje.

Dzieci z ochotą ubierają to nad wyraz komfortowe ubranie. Dres wyklucza konieczność zapinania guzików, co może być wygodne dla malca czy pierwszoklasisty, które to dzieci nie zbyt lubią klasyczne spodnie. Ale pamiętać należy, że do tegoż stroju sportowego nie pasują półbuty dla dzieci. Za to już spokojnie można włożyć mu buty sportowe dla dzieci. Będzie w takim komplecie wyglądało schludnie i bardzo wygodnie mu będzie ganiać z kolegami.

Na wycieczki albo biwak odpowiedniejsze zaś są trampki i tenisówki dla dzieci. Wspomniane buty można również zastosować jako buciki zmienne. W lecie z kolei przyjdzie czas na noszenie letnie sandały dla dzieci i przewiewnych spodenek. Z pewnością będzie się wspaniale w takim komfortowym odzieniu odkrywało wakacyjne tajemnice). W takich sandałkach nasze dzieciaki bezproblemowo przekroczą małą rzeczułkę, będą spokojnie szukać żab, kijanek albo ładnych otoczaków.

Nie wyłącznie rozrywką jednak mały człowiek żyje. Czasem należy odziać się trochę bardziej elegancko, choćby z okazji akademii w szkole czy też imienin babci, że o takich oczywistościach jak na przykład komunie nie będę wspominać. Tu strój musi być o wiele bardziej odświętny dlatego i obuwie trzeba odpowiednio dostosować. Na pewno wspomniane już półbuty dla dzieci będą idealnym rozwiązaniem.