W jaki sposób najlepiej ubierać się na zimę? Jak prezentować się modnie, ale jednocześnie czuć się bardzo swobodnie?

Klimat w naszym kraju jest bardzo zmienny, ale jest możliwe by się do tego przyzwyczaić. Mamy cztery pory roku, tak powinno być w teorii, bo w praktyce coraz bardziej ulega to zmianą i możemy powiedzieć, że zaczynają dominować ciepłe, nawet gorące lata i ciężkie to przewidzenia zimy. W czasie zimowym może być w związku z tym bardzo zimno, lecz również nadspodziewanie ciepło. Niemniej, jeśli chodzi o dzisiejsze zapatrywania, to częściej jest szansa na mroźniejszą zimę, do której musimy się przygotować.

kurtka ziomowa
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli nieodzowne są odpowiednie akcesoria, jak cieplejsze kurtki i buty zimowe, ale nie tylko – przekonaj się. Zima to czas, gdy podstawowa część naszego ubioru to okrycia wierzchnie. Takie części garderoby są przeważnie najdroższe, więc trzeba wybrać coś w dobrej jakości, by ubranie na zimę wytrzymało wiele sezonów. W czasie zimy nie ma nic lepszego niż odpowiedni płaszcz. Najlepiej sprawdza się odcień beżu, ponieważ świetnie pasuje do stylizacji swobodnej do czarnych spodnich jeansowych oraz na przykład jasnych trampek, lecz również do stylizacji formalnych, kiedy wkładamy spodnie z kantem koloru granatowego. Na pewno jest odpowiedni do różnych ciemnych, ale dość neutralnych barw, jak czernie i granaty.

W prosty sposób można zestawić go z resztą ubioru, na pewno jest to prostsze aniżeli wybranie innego rodzaju części odzieży, przykładowo kurtki puchowe (http://skalnik.pl/odziez-meska-kurtki-zimowe.html). Zawsze na zimę dobrze jest kupić sweter. Pasuje często do przeróżnych stylizacji, to znaczy od tych luźniejszych do formalnych kreacji. To rzecz niesamowicie uniwersalna, dobrze jest ją mieć w okresie zimowym. Sweter z wełny możemy zestawić w wieloraki sposób, od ciemnych jeansów, aż po formalne spodnie z kantem Trzeba zwrócić uwagę na wielkość oraz dopasowanie, bo od takich rzeczy zależy, jak będziemy taki sweter nosić. Pamiętać też należy o kamizelce puchowej.

Z powodzeniem można używać jej jako okrycie wierzchnie w czasie ciepłych, zimowych dni, jak niezbędna jest swoboda ruchów, a do tego na dworze nie jesteśmy jakoś specjalnie długo. To świetne rozwiązanie, kiedy po mieście poruszamy się samochodem, a wychodzimy z niego dosyć rzadko. Dobra też jest kamizelka wełniana, lecz częściej w sytuacjach formalnych. Doskonale sprawdza się ta z flaneli, którą można założyć pod marynarkę z tego samego materiału.