Jak przygotować własną córkę do pierwszej komunii świętej?

Sezon komunijny już za pasem, a więc czymś wielce znaczącym jest to by przygotować własną córeczkę, zapewne 9-letnią, do tej wielce ważnej uroczystości kościelnej. Wiadomo: komunia święta jest niejako o wiele bardziej komercyjna, niż kiedyś. Czyli to znaczy, że choć dzieciaki w dalszym ciągu dbają o sferę duchową, no ich rodzice także, to jednak ciężko nie rzec, iż bardzo często prezenty są nieco nawet bardziej istotne, aniżeli realia. Cóż, być może zagadnienia religijne zostawmy księżom oraz katechetom, a w istocie poruszmy zagadnienia niejako materialne. Jednakowoż czy to coś aż tak mocno złego?

Pamiętajmy, iż na całe szczęście można jakoś połączyć w umiejętny sposób sprawy religijne z materialistycznymi. No spokojnie: właśnie takie są czasy. Skoro żyjemy w bardzo nowoczesnych czasach, to jednakowoż trudno się jakoś dziwić, że nasza córka nie pragnie dostać niesamowicie wielu doskonałych prezentów i gustownie wyglądać…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: należy poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretniej: co robić, jeśli chcemy najzwyczajniej sprawić, że właśnie nasza córeczka będzie bardzo pięknie wyglądała? Wielce ważną kwestią jest to by w żadnym przypadku nie szczędzić pieniędzy na suknię komunijną. Musimy mieć na uwadze, iż nigdy nasza dziewczynka nie powinna miewać jakichkolwiek kompleksów związanych z własną suknią. Pamiętajmy, że wyłącznie ładne suknie do I komunii świetej są niejako niesamowite, no na wagę złota. W wielu parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, bo trochę biedniejsze dziewczynki miały kłopoty dot. tego, że ich suknia nie prezentuje się jak suknie córek prawników, właścicieli firm, etc.

Pamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii w dalszym ciągu są akurat sukienki, przydałoby się trochę wykosztować, lecz przynajmniej nie dopuszczać do tego, aby nasza córka miewała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia zdarza się wyłącznie jeden raz w trwania własnego życia, a więc czymś mocno znaczącym jest to by zadbać o własną córkę. I nawet jeśli to zbytnio próżne.