W Polce jest coraz większa liczba fanów kawy.

Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna nie jest zbyt świetnym rodzajem kawy, ale zaczyna poszukiwać lepszej kawy w ziarnach. Co najważniejsze, kawę ziarnistą można współcześnie parzyć samodzielnie w domu, co zdecydowanie przyczyni się do zwiększenia popularności napoju w naszym państwie.
Espresso
Autor: Sagafredo Zanetti
Źródło: Sagafredo Zanetti

Teraz na rynku istnieje tak wiele urządzeń, za pomocą których można zaparzyć kawę, że każdy niewątpliwie znajdzie coś właściwego dla siebie. Można wskazać na przykład starsze kawiarki, które współcześnie wracają do łask, a posiadanie takiego urządzenia wystylizowanego na stary jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać również chemexów, które są nader nowoczesne, ale równocześnie bardzo łatwe w obsłudze. Decydując się na parzenie kawy samemu w domu warto pamiętać także o zakupieniu młynka do kawy. Podstawą odpowiedniego zaparzania kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Teraz najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można dostać w mnóstwie sklepów w postaci ziaren. Dla największych miłośników kawy polecamy zaś wizytę w jakiejś dobrej palarni kawy. To palarnie, w których dopiero zebrane ziarna są odpowiednio obrabiane do dalszego parzenia.

Jeśli ktoś zna się na kawie nieco lepiej, bez wątpienia doceni ziarna zakupione właśnie w takiej palarni, bezpośrednio od producenta mającego sklep sprzedający ziarnistą kawę. Chyba każda palarnia kawy to miejsce, w którym można ponadto zakupić wszystkie akcesoria niezbędne do zaparzenia kawy osobiście w domu. Jeżeli w Twoim otoczeniu jest jakiś wielbiciel kawy, wizyta w palarni kawy może przynieść Ci sporo genialnych pomysłów na prezent dla niego. Możliwość nabycia świeżo zmielonej kawy przywiezionej z odległych zakątków świata oraz zaparzenia jej samodzielnie w domu niewątpliwie zauroczy każdego miłośnika kawy. Jeśli zaś nie ma on jeszcze urządzeń do przygotowywania kawy, można opłacić mu wizytę w takiej palarni. Dużo z nich organizuje również kursy przygotowywania kawy – zakupienie takiego kursu niewątpliwie będzie genialnym pomysłem.