W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczne zmiany w wystroju wnętrz – do łask powraca drewno, ale drewno rozumiane w specyficzny sposób

Kiedyś drewno było jednym z najczęściej używanych elementów do dekoracji wnętrz. Potem sytuacja się zmieniła i modne stało się szkło oraz metal. Dziś drewno znów świeci triumfy, ale jest to już odmienny styl oraz inny pomysł na ten surowiec.
Jeżeli uwielbiamy ciepło, które daje drewno w pokojach i jednocześnie lubimy prosty styl, to jest to idealny czas dla nas.

noc
Autor: NOWY STYL GROUP
Źródło: NOWY STYL GROUP
grzejniki łazienkowe
Autor: Purmo
Źródło: Purmo
reklama
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia

Dziś na rynku designu wnętrz jest moda na nieobrobione drewno (zobacz koniecznie), które perfekcyjnie łączy się z industrialnym wystrojem wnętrz. Drewno zwykle nie jest już delikatne i długo przygotowywane do obróbki. Najnormalniej w świecie tylko się je poleruje i lakieruje. To sprawia, że widzimy wszystkie sęki. Czujemy się trochę jak w tartaku. Ten rodzaj drewna preferuje prostotę i minimalizm. Świetnie wygląda więc dla przykładu w pomieszczeniach, gdzie mamy niewiele rzeczy. W sypialni rewelacyjnie sprawdzi się jako zagłówek. Dla tych, którzy uwielbiają azjatyckie aranżacje, najlepszym pomysłem będzie płyta położona na podłodze pod materacem. Zastąpi ona normalne łóżko z nogami. Jeśli interesuje nas płyta (zobacz ofertę) stolarska sosna jest rewelacyjnym wyborem. Posiada ciepły odcień i najlepiej pasuje do metalu czy szkła. Mamy możliwość też zrobić z niej piękne półki w pokoju lub blat do kuchni.

Warto pamiętać, że płyta jest stworzona do użytkowania w warunkach bez wilgoci i jeżeli będziemy troszczyć się o nią, to przez wiele lat będzie prezentowała się jak nowa. Musimy ją tylko raz na jakiś czas przemalować właściwym lakierem.