Category Archives: Zwierzaki

images

Kiedy mamy kociaka w mieszkaniu

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, z pewnością to potwierdzi. Jeżeli zatem reagując na usilne prośby naszego dziecka, pragniemy mu wreszcie pozwolić na jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Kotki to zwierzaki bardzo samodzielne. Mogą sobie dać radę bez człowieka, aczkolwiek łaskawie znoszą naszą egzystencję w domu. Gdy bowiem kupujemy kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do naszego mieszkania jedynego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go pogłaskać lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, bez wątpienia nauczy się pokory, gdyż to zwierzę z pewnością nie da sobą manipulować.
Karma dla kotów

Pokarm dla czworonoga

W zasadzie w ostatnich latach dokonała się niezwykła zmiana w myśleniu o żywieniu zwierząt. Wcześniej zwierzęta raczyło się tym, co danego dnia było na obiad, nie pisząc już o tych bezmyślnych ludziach, którzy serwowali pieskom odpadki. Dzisiaj na rynku jest parędziesiąt rozmaitych dostawców psiej i kociej gastronomii, wybór jest więc duży. Można spotkać karmy dla psów w wielu odmianach i stworzone dla różnych rodzajów zwierząt. W tym artykule przedstawiamy garść ważnych porad, które trzeba poznać, gdy chcesz nabyć dla swojego przyjaciela prawidłowe karmy dla psów.
ziewający Tibetan mastiff

Ciekawa rasa psa

Dla wielbicieli czworonogów, tych, którzy po prostu pragną posiadać włochatego kompana, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi dobry wybór. Ten wielki pies będzie strażnikiem domostwa, towarzyszem zabaw i lojalnym przyjacielem. nietypowe właściwości rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to wiekowa, czcigodna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez tybetańskich wieśniaków i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.
Ryba pływająca w akwarium

Jakie typy oświetlenia wybrać do akwarium?

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania w dobrej formie roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych zwierząt. Nieprawidłowo dobrane oświetlenie może powodować obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Do domowego akwarium zupełnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.
kot

W jaki sposób zadbać o zwierzaka podczas podróży?

W dniu dzisiejszym niesłychanie potężna część naszego społeczeństwa posiada prywatne zwierzę hodowlane. Jest to w pewnym sensie pewien zwyczaj, bowiem w wielu przypadkach wybrany przez nas zwierzak jest traktowany niespełna jak nowy domownik. Wraz z nieustannie zbliżającym się do nas periodem wakacyjnym i naszymi częstymi wyjazdami jesteśmy zobowiązani do umożliwienia im słusznych warunków w tym wyjątkowo kłopotliwym czasie.