Profesjonalne sprzątanie a porządki domowe

Każdy czasami gruntownie sprząta swe gniazdko. Sprzątanie mieszkania jest dosyć prostą czynnością, zwłaszcza dzisiaj, gdy w sprzedaży osiągalne są różnorakie środki przydatne podczas sprzątania. Mają one różną postać od pianek po proszki czy emulsje.

sprzątanie2
Źródło: sxc.hu
Możemy je nabyć w każdym sklepie. Są one łatwe w użyciu a ich efektywność jest wystarczająca do zastosowań domowych. Mamy również znaleźć przeróżne odświeżacze powietrza. Poza tym oczywiście w mieszkaniu mamy dowolność jak i w jakim czasie ma się odbyć sprzątanie. Sprzątając we własnym mieszkaniu możemy czas porządków dostosowywać do własnych możliwości.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z budynkami użyteczności publicznej, np. urzędami, sądami, muzeami, marketami. Tu są do rozwiązania dwa problemy. Pierwszym jest ciągła obecność petentów oraz osób zatrudnionych w instytucji. Drugim nie mniej istotnym jest niewielka ilość czasu na porządki gruntowne (zazwyczaj dwie, trzy godziny) a przecież praca musi być wykonana perfekcyjnie, tak by pierwsza zmiana mogła dbać tylko o dbanie o czystość na bieżąco (np. wymianę papieru toaletowego, chusteczek i ręczników papierowych, wkładów w odświeżaczach powietrza i usunięcie ewentualnych pozostawionych w stołówce produktów takich jak: papier i woreczki śniadaniowe).

Wszelakie gruntowniejsze sprzątanie wykonuje się najczęściej późnym popołudniem albo też tak aby nie przeszkodzić osobom urzędującym. Kiedy już budynek jest opustoszały przystępuje się do maszynowego czyszczenia podłóg. Czyszczenie takie wykonuje się inaczej niż w domu. Wykonuje się je najczęściej metodą ekstrakcyjną to znaczy za pomocą specjalnej maszyny która w początkowej fazie pryska podłogę środkiem nisko spieniającym który to wstępnie rozpuszcza zabrudzenia, po czym następuje pranie główne. W przypadku konieczności zostaje opcjonalnie odplamianie.

Do sprzątanie bieżącego z powodzeniem możemy zastosować także tak zwane parownice a więc urządzenia które czyszczą nawierzchnie za pomocą pary wodnej dozowanej pod dużym ciśnieniem. Obie wymienione metody mają tę zaletę że nie potrzeba po wykonaniu tych czynności dodatkowo okurzać.