Posiadacze palenisk i kominków oraz entuzjaści grillowania doskonale wiedzą, że oczyszczanie kominka z popiołu jest czasochłonne i uciążliwe

Posiadacze palenisk i kominków i wielbiciele grillowania bardzo dobrze wiedzą, że czyszczenie kominka z popiołu jest czasochłonne i mozolne. Także w trakcie samego rozniecania ognia robi się wyjątkowy nieład, gdy resztki drewna, czy okruszyny węgla pryskają się na podłodze. Rozstrzygnięcia są dwa, jest możliwość pozostać przy miotle, szufelce i kuble, jednak stanowczo lepiej wyekwipować się w profesjonalny odkurzacz kominkowy.

kominek
Autor: Horus
Źródło: Horus
Pokojowy odkurzacz albo odkurzacz centralny nie nadają się do sprzątania kominków i pieców z popiołu. Plastykowy pojemnik lub papierowa torba na śmieci mają zbytnio małe wymiary, by zmieścić wszelki popiół, ale przede wszystkim, nie są w pełni pewne. Istnieje zagrożenie, że nawet zimny popiół, np. gromadzony rano po wieczornym wypalaniu, po pozyskaniu napływu tlenu, może na nowo się rozżarzyć, a pochłonięty do elektroluksu uczyni w nim ogień – sprawdź informacje na http://kaminer.pl/.

Zakup odkurzacza kominkowego wydaje się więc być pewnym, przydatnym i niedrogim rozstrzygnięciem. Odkurzacz kominkowy z napędem to użyteczne rozstrzygnięcie dla każdego obejścia domowego, w którym znajduje się kominek. Typowy odkurzacz nie może być używany do porządkowania kominków, gdyż wkład na nieczystości wypełnia się bardzo prędko, a popiół przykleja się do filtra niejednokrotnie korkując go.
kominek
Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Chłodny popiół jest zasysany i wstrzymywany wewnątrz zbiornika elektroluksu. W celu ubezpieczenia odkurzacza przed przegrzaniem ma on przełącznik termiczny, dzięki któremu praca motoru jest bezawaryjna.
Dla właścicieli kominków potrzebny jest parawan kominkowy. Nie tylko ubezpiecza przed iskrami, ale jest wspaniałą ozdobą pomieszczenia. Parawan kominkowy może być zbudowany ze szkła hartowanego, ale też z drobniutkiej siatki metalicznej. Wykończony strojnymi okuciami, lub całkiem proste, z pięknymi równoważącymi nóżkami, pasują do każdej aranżacji wnętrza. Pilnują przed pryskaniem iskierek, jednak przede wszystkim dają zabezpieczenie maluchom i zwierzakom domowym.