Wręcz niewielka przemiana może wywyższyć dochody twojej jednostki. Rzucamy światło na temat!

Podczas gdy prowadzimy prywatny interes, opierający się na sprzedaży w sklepie stacjonarnym, w naturalny sposób jesteśmy przymuszeni do wystawiania naszych towarów. Wpływ na stan ekspozycji posiada między innymi światło, które jest założone w lokalu.

Powinno się przyjrzeć się użytkowanym pomysłom i opcjonalnie przygotować się na zmiany – tu trilux.
Oświetlenie dla sklepów składa się z dużej ilości elementów. Ich aplikacja zależy od generalnej idei – co postulujemy osiągnąć przez założone ustawienia? Najpopularniejszym modusem rozjaśnienia ekspozycji jest równoległe zamontowanie oświetlenia rozproszonego i punktowego, tzw. akcentującego. Powinno się to jednak zamyślić rozsądnie, szczególnie jeśli ekspozycja towaru często się zmienia – np. przestawiamy stolik czy wieszaki w rozmaite miejsca zależnie od potrzeb. W takim razie poprawniej nie instalować sztywnych, nieruchomych opraw bezpośrednio nad stolikiem albo zwróconych na półki, ponieważ jeżeli mebel zmieni swoje miejsce, to zaakcentowana pozostanie niezagospodarowana przestrzeń. Nie o to nam przecież chodzi. Pożądane byłoby przy tworzeniu systemu świateł skorzystać z pomocy autorytetów. Dopytywać, szukać właściwych wyjść, rozważać pomysły niestandardowe. Godziwy układ oświetlenia w lokalu to istotnie skarb, jaki przełoży się explicite na wzmożenie sprzedaży – tu.
lampa asperatus
Autor: asperatus.pl
Źródło: asperatus.pl
Nie sposób jednak zaprzeczyć, że odświeżenie oświetlenia w sklepiku kojarzy się z wydatkami, i to często całkiem sporymi. Co uczynić, jeżeli w danej chwili nas na to nie stać? Wiele firm proponuje obecnie finansowanie modernizacji oświetlenia. Może to polegać na wsparciu w uzyskaniu dotacji z rozmaitych instytucji (unijnych lub rodzimych) na stosowanie bardziej przyjaznych naturze rozwiązań.

Może również opierać się na współpracy z daną firmą w ten sposób, iż ona pokrywa ogół wydatków remontu, a my w ustalonym okresie spłacamy tę swoistą pożyczkę z tych pieniędzy, które przedtem musielibyśmy poświęcić na opłacenie strat prądu płynących z wykorzystywania starego systemu opraw. Warto się rozejrzeć i zorientować, co oferują nam firmy od światła. Może się albowiem ujawnić, że niewielkim sumptem podniesiemy własne zyski, a przy sposobności zadbamy o otoczenie przyrodnicze.