Wszystkie niezbędne rzeczy maluszka, czyli tzw. wyprawka

Ten dzień już nadchodzi, zbliża się podniecając i stresując zarazem. Już niedługo na świecie pojawi się wasze maleństwo. Z tego, co wiem, poczyniliście już na pewno wszystkie niezbędne przygotowania. Macie w pogotowiu łóżeczko i pokoik dla swojego maleństwa, ale co z dodatkowymi rzeczami? Czy macie absolutnie wszystko, czy wasza wyprawka dla noworodka zawiera to, co najważniejsze? Przekonajmy się!

niemowlę
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Body i kosmetyki do podstawowej higieny, chustki, nakrycia głowy, grzebienie, fotelik do samochodu czy kocyki dla dzieci (zobacz tu)? To wszystko powinniście mieć już pod ręką. Co do pożywieniasprawa przedstawia się tak, że najbardziej wartościowy pokarm płynie w mleku matki, więc nie powinniśmy myśleć o mleku modyfikowanym. Może i zajdzie taka potrzeba, ale wtedy lepiej skonsultować to z lekarzem.

Planujesz wydać sporo pieniędzy na wyprawkę? Lepiej z tym poczekaj i zanim zdecydujesz się na ten krok popytaj swoich znajomych, czy nie mają po swoich pociechach takich zabawek lub praktycznych urządzeń, które są nie są im potrzebne i możesz je ponownie wykorzystać. Warto też nabyć elektroniczną nianię. gadżet ten doskonale sprawdza się np. na wakacjach, kiedy chcecie słyszeć, jak się ma wasze dziecko, a chcielibyście bez żadnego stresu oddalić się do innego pomieszczenia.

Pozostaje pytanie, gdzie zaopatrzyć się w te przedmioty, podstawowe, jak i bardziej zaawansowane rzeczy. Sposoby są w zasadzie trzy. Można to zrobić udając się do sklepu osobiście, za pośrednictwem internetu lub nabyć od znajomych. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety. Największą zaletą zakupów stacjonarnych jest możliwość dokładnego obejrzenia z bliska danego przedmiotu. Można wypróbować, przekonać się czy o taki przedmiot dokładnie nam chodziło. Minusem niestety jest wyższa niż w sklepach internetowy cena.

Za to cena jest plusem w zakupach internetowych, gdzie oferowane produkty są często tańsze niż ma to miejsce przy tradycyjnych zakupach. Wadą jest brak kontaktu fizycznego z zamawianym produktem. Lecz jeśli zamówiony produkt nie przypadnie nam do gustu, zgodnie z prawem, możemy odesłać zakupioną rzecz w ciągu 10 dni (sprawdźmy jednak przepisy, bo są okoliczności, które uniemożliwiają taki zwrot). Zakupy od znajomych zaś wydają się być najlepszą opcją z finansowego punktu widzenia, bo tutaj na pewno można wspólnie ustalić rozsądną dla obu stron cenę i jeszcze na dodatek zasięgniemy rzetelnych informacji, jak sprawowała się sprzedawana rzecz. Miejmy jednak na uwadze to, że nie musimy ograniczać się tylko do jednej formy zakupów. Znajdźmy więc taki sposób, który sprawi że przygotowania do przyjścia na świat naszego dziecka nie zamienią się w przykry obowiązek, kupmy wyprawkę (zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić).