Wybieramy piękne schody do wystroju

Schody to niezwykle ważny element wnętrz. Dzięki schodom można dostać się na wyższe piętra. Nierzadko widuje się schody na klatkach schodowych w domach wielorodzinnych, gdzie mieści się duża liczba osobnych lokali. Wówczas takie schody są dostępne dla każdego i korzystają z nich wszyscy mieszkańcy. Dlatego powinny być jak najsolidniejsze i wytrzymałe.

Dawniej tego typu schody (zobacz również producent schodów Warszawa) wykonywane były w większości przypadków z betonu, a także przykładowo z granitu i pochodnych tworzyw. W części przypadków wykorzystywano również drewno. W tym ostatnim przypadku, jeżeli schody drewniane powstały przed wojną, na dzień dzisiejszy w większości przypadków wymagają konserwacji lub renowacji od podstaw. Zwykle są to schody skrzypiące, czasami stanowią zagrożenie dla mieszkających tam ludzi. Zdarza się również, że balustrady tych schodów są nadwyrężone, co także jest raczej niebezpieczne. Z tego powodu dobrze jest i powinno się myśleć o konserwacji tak ważnego elementu jak schody.

Schody w mieszkaniachInnym przykładem są schody, które znajdują się w domu lub mieszkaniu. Przykładowo znaczna część lokali w nowoczesnych blokach jest wielopoziomowa. Zdarza się również, że lokatorzy wykupują dwa mieszkania, by połączyć je w jedno. W takiej sytuacji niezbędne jest wybranie dobrych schodów wewnętrznych. W tego rodzaju przypadkach wiele osób decyduje się na kupno schodów z drewna. Drewno jest bowiem tworzywem na tyle uniwersalnym, że pasuje do większej części mieszkań. Wybór gatunku drewna jest tu już sprawą jednostkową. Na przykład dla zwolenników drewna jasnego dobrym wyborem mogą być jesionowe schody.

Kształt schodów
Oprócz wyboru tworzywa, z jakiego będą zrobione schody wewnętrzne, niezwykle istotny jest też projekt wyglądu tych schodów. Wbrew przekonaniu niektórych opcji jest zazwyczaj bardzo wiele, jednak nie każda z nich będzie odpowiadać zamawiającemu, a przy tym pasować do charakteru wnętrza. Jakimś pomysłem będzie zastosowanie schodów kręconych – http://www.domanski.com.pl/oferta.html. Zajmują one stosunkowo niewielką przestrzeń i wyglądają efektownie. Wybór ten powinno się jednak przemyśleć przykładowo wówczas, gdy w mieszkaniu sąą małe dzieci. W takiej sytuacji strome schody mogą stanowić niebezpieczeństwo. Wykwalifikowany i doświadczony specjalista pomoże dobrać odpowiednią formę schodów do wnętrza.