Jak wydrukować obrazek

Drukowanie obrazków na płótnie to nie lada koszt. Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań i ogranicza cię budżet, można w tani i nieskomplikowany sposób samemu zrobić obraz z fotografii na płótnie. W jaki sposób? Przy pomocy niepozornej, cieniutkiej bibułki. Szczegóły znajdziesz poniżej.Przyszykuj: podobrazie malarskie (najlepiej rozmiar nie większy, niż rozmiar A4), arkusz gładkiej niezapisanej bibuły, sprawna drukarka, papier do niej, nożyczki, tasiemka, klajster oraz podkład Mod Podge 3w1, pędzelek piankowy.

obraz na płótnie
Autor: Jill Justus
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek weź kartkę papieru . Przyłóż ją do rogu arkusza bibułki i skróć bibułę tak, aby jej długość była o 3 cm większą, aniżeli długość kartki papieru. Szerokość arkusza bibułki powinna być taka sama, jak szerokość kartki .

Krok dalszy - zdjęcie na płótnie. Ulokuj papier do drukarki w centrum bibuły. Zagnij jej krawędzie i przyklej do kartki . Możesz wykonać to przy pomocy samoprzylepnej taśmy bądź taśmy dwustronnej.

Krok trzeci. Na odrębnej kartce zrób test. Zaznacz jedną jej stronę i wykonaj testowy wydruk, ażeby przekonać się jaką stronę zadrukowuje drukarka. To ogromnie istotne. Musisz przecież wiedzieć czy ułożyć kartkę bibułką do wierzchu, czy do dna. Kiedy posiądziesz już tę cenną wiedzę, czas wydrukować fotografię. Pamiętaj, ażeby najpierw odpowiednio je przygotować, wyznaczając jego format do wydruku na rozmiar A4 (bądź mniejszy). Możesz również przerobić zdjęcie w programie graficznym podług własnego uznania. Ja szczególnie upodobałam sobie zdjęcia „postarzane”, użyłam zatem tzw. sepii.

Kiedy zdjęcie będzie już skończone, wydrukuj je na przygotowywanej uprzednio bibule, pomnąc, ażeby włożyć kartkę z bibułą do drukarki właściwą stroną.Poczekaj, aż tusz na wydrukowanym zdjęciu zupełnie wyschnie. Dopiero wtenczas ostrożnie oddziel bibułkę od kartki.Teraz chwyć w ręce podobrazie. Nanieś na rozpięte na nim płótno warstwę Modge Podge. Użyj w tymże celu pędzelka w postaci gąbeczki.Ostrożnie ułóż na płótno nadrukowaną bibułkę.

Upewnij się, iż jest właściwie umiejscowiona, a potem nadzwyczaj ostrożnie zacznij „wmasowywać” ją w płótno okólnymi ruchami, począwszy od środka bibuły. Dzięki temu bibułka porządniej przyklei się do płótna. Obetnij nadwyżkę bibułki tak blisko brzegów płótna jak to tylko wykonalne. Granica pomiędzy bibułką, a płótnem nie powinna być dostrzegalna. Obraz na płótnie skończony.