Wygodne łóżko, a więc jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac

Łóżko to najważniejszy sprzęt w mieszkaniu – spędzamy w nim średnio 25 lat w ciągu życia.
By zapewniało wygodny odpoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym śpisz, jest tak samo istotne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal
Autor: Greber
Radzimy, w jaki sposób wybrać łoże a także materac dopasowany do naszych potrzeb. Materac wymienić trzeba co 8 lat, stąd warto postawić sobie za cel zakup modelu idealnego. Najpopularniejsze są materace piankowe i tak zwane kieszeniowe. Zdarza się też, że jeden materac łączy w sobie różne typy materiałów. I tak dla uczuleniowców najlepsze będą materace lateksowe, jakie za sprawą porowatej struktury umożliwiają doskonałą wymianę powietrza, a przez to zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Znakomicie dostosowują się do ułożenia ciała, a przez to zapewniają optymalne podparcie dla pleców. Z kolei materace kieszeniowe rekomendowane są do podwójnych łóżek. Dzięki sprężynom pracującym niezależnie jedna osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera.
W jaki sposób przetestować, czy materac będzie odpowiedni? Chcąc przekonać się, iż upatrzony materac będzie idealny dla nas, trzeba się na nim położyć oraz sprawdzić, czy będzie nam wygodnie. Warto również wykonać prędki test. Leżąc na boku sprawdź, czy kręgosłup ułożony jest w linii zbliżonej do prostej, zaś spoczywając na wznak, upewnij się, czy bez trudu udaje ci się wsunąć pod plecy rozłożoną rękę. Jeżeli tak, przybliżasz się do podjęcia decyzji o zakupie materaca idealnego dla ciebie. Podobną metodę zastosuj podczas zakupu wersalki – przeniesiony tutaj – albo tapczana.

Kiedy już zdecydujesz, na czym będziesz spać, warto pomyśleć o należytym stelażu. Zmniejsza on siłę ucisku, dzięki czemu umożliwia optymalne dopasowanie się materaca do sylwetki.