Kompletujemy wyprawkę dla kota

Decyzja o przyjęciu do naszego domku nowego członka rodziny zapadła, zdecydowaliśmy zaopiekować się kociakiem. Wiadomo już, iż będziemy go ubóstwiać i rozpieszczać, jednak nim zwierzak pojawi się w progach naszego mieszkania, zadbajmy o to, żeby skompletować wszelkie niezbędne elementy jego wyprawki. Nie jest to skomplikowane, jednak trzeba wiedzieć, co będzie konieczne. Co zatem musi znaleźć się w asortymencie nieodzownych kocich akcesoriów? Z całą pewnością jest to kuweta razem z łopatką, odpowiedni żwirek, miski, transporter do przenoszenia kotka (dla przykładu do lecznicy weterynaryjnej), a również jakieś zabezpieczenie na okno albo taras.

zobacz drapaki dla kotów
Autor: Juanedc
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne będą też dodatkowe przedmioty, tj. zabawki dla kota (asortyment jest olbrzymi), posłanie (jednakże nie wszystkie koty go potrzebują) a także akcesoria pielęgnacyjne – http://www.zwierzakowo.pl/sklep/zabawki-dla-kotow.html. Ważne są także drapaki dla kotów. Niżej omówię, czym kierować się podczas wyboru poszczególnych części wyprawki dla kociaka.

Kuweta (https://www.clarias.pl/kuwety-c-785_855_892.html) należy do koniecznego elementu wyposażenia wyprawki dla kociaka. W handlu osiągalne są różne modele kuwet. Pierwszym wariantem kociej toalety jest zwykła kuweta (okazyjne żwirek zbrylający www.superzoomarket.com/drewniany-zwirek-dla-kota) odkryta. Jej walorami są bez wątpienia cena oraz wielkość – będą to kuwety tanie jak też gabarytowo pasujące do najmniejszych nawet wnętrz. Jednakże koty posiadają instynktowny odruch zakopywania swych odchodów, a poniektóre kopią w żwirku ogromnie zawzięcie.

Łączy się to z koniecznością ciągłego sprzątania rozsypanego piasku. Także zapach unoszący się z tego typu kuwety będzie w wyższym stopniu wyczuwalny. Rozwiązaniem tej niedogodności może być kuweta zamykana (w podobny sposób jak transporter). Będzie ona co prawda trochę droższa a w jej wypadku potrzeba wygospodarować więcej miejsca w mieszkaniu, jednak kłopoty z podłogą zasypaną żwirkiem czy z niemiłym zapachem zostają zminimalizowane.

Gdy wiemy już, jaką chcemy kuwetę, musimy zastanowić się nad nabyciem właściwego piasku. Rozróżniamy kilka rodzai żwirku: żwirek w formie kamyczków, drewniany (w formie drewnianych granulek, częstokroć możemy podobny żwirek wyrzucać do toalety) jak też silikonowy. Wybór żwirku zależy zatem od upodobań kociaka oraz naszych. Sprawdźmy parę typów piasku, a na pewno znajdziemy optymalne rozwiązanie.