Wytrzymałe i eleganckie zegarki

Czas biegnie coraz szybciej, już utrudnia rozeznanie, a co dopiero złapanie go, by choć na jakiś czas spowolnić. Taką myśl mamy, gdy jest nam dobrze, kiedy życzymy sobie, żeby ten dobry stan nigdy się nie skończył. Z drugiej jednak strony, czas się dłuży, mógłby już dać spokój i trochę przyspieszyć. Tak odczuwamy, w momencie gdy czujemy się źle, kiedy czas nie chce się skończyć, kiedy bezczynność oraz stres odbijają piętno na naszym życiu. To wszystkonieubłagany czas… Nie ma na niego mocnych.

zegarek bisset
Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją plemiona, dzikie ludy, gdzie nie mają pojęcia, co to jest zegarek. Czas ustala im wschód i zachód słońca, ogólnie usytuowanie słońca na nieboskłonie. Tacy ludzie muszą wypełniać swoje obowiązki, ale nie czują się skonfliktowani ze sobą, niewyrzucają sobie wzajemnie,iż dokądś nie dotarli, nie muszą gnać na spotkania, trzymać się sztywno upływających sekund oraz minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli da się mieć na niego jakiś wpływ, to jest jeden dobry sposób: wyrzucić zegarek za okno!

Istotnie, dobrze powiedzieć. Dla przytłaczającej większości ludzi tego rodzaju sugestia to jedynie ciekawa bajeczka do snu. Możemy sobie tak pofantazjować, ale zaraz zarkamy na nasz śliczny zegarek casio, bo wiemy, iż za godzinę mamy ważne spotkanie, o piętnastej następne, a dwudziestej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, zegary i czas zawładnęły naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl

Może nam się wydawać, że to my kierujemy swoim życiem, mamy na niego największy wpływ. I owszem, na istotne rzeczy, takie jak wybór męża czy miejsca zamieszkania mamy jakieś możliwości, ale nie jesteśmy w stanie, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, gdyż równa się to wstrzymaniu Ziemi w swoim obrocie lub wywołania śniegu w środku pory letniej…

Musimy się pogodzić, iż takie są realia. najlepszym pomysłem będzie dostroić pewną część czasu dla naszych potrzeb. Znaleźć bodaj trzydzieści minut każdego dnia bez zegarka, przeznaczyć taką chwilę na „bezczasowy” czas, bez spoglądania na zegarek, bez mechanizmu, który organizuje nam życie. Odniesiemy wrażenie że jesteśmy wtedy troszkę, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś bardzo daleko, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I prawdopodobnie są bardziej szczęśliwi niż my – link do sklepu.