Wakacje 2014

Ogromnymi krokami zbliża się okres wakacyjny. Jeszcze tylko maj i niecały czerwiec, a zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak zdecydować się na morze? Od dłuższego już czasu trwają dysputy czy lepiej nad Bałtyk czy też może zdecydować się na plaże Adriatyku. Niełatwo rozstrzygnąć ten dylemat. Miałem przyjemność być w obu miejscach i uważam że obie opcje mają swe zalety i wady.

na plaży
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno dużą rolę w wyborze zagraniczna czy krajowa plaża mają nasze upodobania. Jeśli uwielbiamy się ”smażyć” na słońcu i generalnie jesteśmy słońcolubni lub mamy zamiar nurkować, nie mamy wyboru, musimy zdecydować na wyjazd za granicę.

Jeśli z kolei interesuje nas wyjazd z rodziną nad morzem Bałtyk jest znakomitym pomysłem. Na wczasy nad morzem naszym dzieciom przydadzą się japonki i klapki dla dzieci do spacerowania po plaży czy do dreptania przy hotelowym basenie. Oczywiście również niezbędne są kąpielówki a także akuratne nakrycie głowy.

Ale nie jest to jedyny możliwy sposób wakacyjnego wypoczynku. Świetną sprawą jest też wycieczka nad staw na ryby. Dzieciaki z radością nam potowarzyszą. Może to być dla naszych latorośli niezła nauka cierpliwości. W takim przypadku z pewnością konieczne mogą się okazać kalosze dla dzieci. Podobnie rzecz się przedstawia gdybyśmy się zdecydowali na wycieczkę do lasu z lornetą, aparatem oraz atlasem zwierząt. Tam również mogą być potrzebne naszym dzieciom kaloszki lub modne mokasyny dla dzieci.

Zmyślnie zorganizowane wakacje zaplanowany urlop nasze dzieci na pewno będą długo wspominać w czasie długich zimowych wieczorów przy szklaneczce gorącej czekolady i w kapcie dla maluchów.