Zaprojektuj przytulny klimat swojej restauracji z pomocą ciekawych dodatków

Obecnie najchętniej otwieranym biznesem w Polsce i za granicą jest własna knajpa.
Najpierw powinniśmy wyszukać właściwe miejsce. Przyszli restauratorzy często kierują się przy wyborze ceną najmu lokalu, tymczasem nie jest to najistotniejsze kryterium. Dobrze jest również zwrócić uwagę położenie danego miejsca.

Restauracja i bar
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Co to oznacza?. Niskoczynszowy lokal, mieszczący się na ulicy, którą nikt nie spaceruje, nie przyniesie w przyszłości profitów. Czasami w branży gastronomicznej bliskie sąsiedztwo konkurencji działa na korzyść restauratorów. W przestrzeni miasta tworzą się tzw. zagłębia gastronomiczne. Nie od dziś wiadomo, że konsumenci cenią sobie wybór i chętniej skierują się w rejon, gdzie będą go mieli. Oprócz tego nowy lokal powinien być jak najtrafniej dostosowany do funkcji, którą będzie pełnił. Im mniej przeróbek będzie wymagać, tym więcej zaoszczędzimy pieniędzy.Jak znaleźć idealny lokal? Możemy to zrobić na własną rękę, przeglądając sterty ogłoszeń lub, jeśli nie dysponujemy wolnym czasem, zlecić poszukiwania specjalistom z biura nieruchomości. Żaden nowy biznes nie obejdzie się bez biznes planu. To niezwykle ważny element całego przedsięwzięcia. poprawnie sporządzony biznes plan jest bardzo pomocnym narzędziem młodego przedsiębiorcy.

Najkosztowniejszą a zarazem najbardziej satysfakcjonującą częścią całego przedsięwzięcia jest urządzenie wnętrza nowego knajpy. Jeżeli sami nie mamy talentu do dekoracji wnętrz, lepiej zlecić tę część profesjonalistom. Pomysłowo urządzone wnętrze, to połowa sukcesu. Druga połowa to oczywiście dobre jedzenie. Oprócz rzeczami widocznymi na sali, takimi jak stoły, krzesła, obrusy, przyprawniki (http://decorest.pl/) oraz zastawa stołowa, trzeba też zakupić elementy wyposażenia zaplecza gastronomicznego. Jeżeli mamy fundusze na nowy sprzęt, to dobrze jest zapoznać się z interesującą ofertą specjalistycznych sklepów, jeżeli mamy mniej pieniędzy, powinniśmy rozważyć kupno sprzętu używanego.
Każdy detal w lokalu ma znaczenie i pełni ważną funkcję. Logo, karta menu (poznaj na stronie na decorest.pl), wystrój, nazwa – to detale, które należy dobrze zaprojektować, ponieważ razem budują one niezapomniany klimat knajpy.