Zaproszenie na jakąkolwiek uroczystość to niewątpliwie jeden z podstawowych punktów planowaniawesela.

Należy pamiętać o tym, żeby wybrać odpowiednie zaproszenia. Jeszcze jakiś czas temu, na urodziny przeważnie zapraszano ustnie. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych zaproszeń, zwłaszcza jeśli organizuje się 18 urodziny związane z osiągnięciem pełnoletności.

Na szczęście na rynku oferowane są zaproszenia urodzinowe w różnorodnej stylistyce, dlatego każda osoba będzie mogła znaleźć coś zadowalającego dla siebie. Warto pamiętać, by zaproszenia dopasować do wydarzenia oraz własnych oczekiwań. Przykładowo, dość popularne są zaproszenia urodzinowe o zabawnym charakterze.

młoda para przy aucie
Autor: Katsu Nojiri
Źródło: http://www.flickr.com

Duże znaczenie mają z kolei zaproszenia ślubne. W tym przypadku również oferowane są zaproszenia zabawne, klasyczne, eleganckie albo rustykalne. Możliwości jest faktycznie wiele. Większość par młodych stara się dopasować rodzaj zaproszeń nie tylko do charakteru oraz stylistyki całego wydarzenia, ale także do koloru przewodniego, jeśli taki został wybrany. Obecnie zaproszeń nie trzeba już kupować w sklepach, można zamówić ich indywidualny projekt, adekwatny do wymagań klientów. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm proponujących taką możliwość, wobec tego para młoda może własnoręcznie zaprojektować zaproszenia, które ich zdaniem będą faktycznie atrakcyjne. Na dodatek, od razu na zaproszeniach drukowane są imiona i nazwiska osób zaproszonych, co jest zdecydowanie bardziej eleganckim rozwiązaniem niż wypisywanie ich długopisem, jak to miało miejsce w przeszłości, gdy nabywało się już gotowe zaproszenia i nie było możliwości ich zamawiania. Planując ślub trzeba niemniej pamiętać, żeby zaproszenia zamówić odpowiednio wcześniej, gdyż należy mieć wystarczającą ilość czasu, by rozdać je rodzinie i przyjaciołom. Aktualnie, razem z zaproszeniami projektowane są przeważnie pasujące do nich winietki, karty menu lub zawieszki na alkohol weselny. Tym sposobem, można bardzo łatwo zachować jednolitą stylistykę.

Wybór odpowiednich zaproszeń nie powinien sprawiać współcześnie większych problemów. Oferta rynku jest w tym względzie naprawdę dość zróżnicowana, w związku z tym każda osoba będzie umiała odszukać odpowiednią propozycję.