Myślisz o zmianie wystroju? Pomyśl o fototapecie

Mroźno, za oknem śnieg. Wpatrujemy się w białe ściany, które ze śniegiem się kojarzą. Obiecujemy sobie, że jak tylko ten okres się skończy trzeba będzie zmienić kolor tych ścian. Mijają dwa miesiące. Zima dobiegła końca, ściana jaka była, taka jest. Dopiero podczas kolejnych zimowych dni odnawiamy swój pomysł i żeby zbytnio nie oczekiwać jedziemy do marketu budowlanego.

grafitti
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukujemy farby, lecz każdy kolor nie przypadł do gustu. Z jednej strony nie chcemy kolorów zimnych, ale te ciepłe także jakieś dziwne, nie pasują nam do naszej koncepcji. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby było sympatycznie, cieplej w naszym mieszkaniu, z innej strony coś w tych odcieniach jest takiego, co nam się nie podoba.

Kiedy już jesteśmy wyczerpani bezowocnymi poszukiwaniami zauważamy ofertę zakupu fototapety na wymiar. Ujmuje nas wielka ilość wzorów, do wyboru, do koloru, chociaż nawet bardziej od kolorów spotkasz tu właśnie fotografie. W zależności od tego, gdzie się chcesz przenieść myślami możesz wybrać wielkie ośrodki miejskie w nocy, piękne widoki na pustynne krajobrazy, lasy amazońskie, jaskinie, morza. Wzory zachwycają swoim bogactwem i już chcesz jeden z nich nabyć, lecz zastanawiasz się, który będzie najlepiej pasował do twojego wystroju.

W domu masz wystrój dosyć tradycyjny, to oznacza to, że preferujesz antyki i starasz się pójść właśnie tym torem, więc jak to ze sobą połączyć? Jeśli można coś doradzić, to najkorzystniej, żeby swój wystrój zestawić z klimatem, który jest u ciebie w domu. Nie znaczy to jednakże, iż skoro jest dosyć statecznie, to należy inwestować w jakieś smutne, dramatyczne widoki. Przecież tym sposobem znów możemy popaść w zimowe przygnębienie.

Lepiej kupić fototapetę pokazującą jakiś ciepły kraj: piaski, słoneczne wybrzeże, ciepłą, czystą wodę. Możemy także pomyśleć o jakimś południowym, słonecznym słońcem mieście. Jeśli obawiamy się, że w naszym domu jest za zimno miejmy na uwadze, że ze zdjęcia powinno bić ciepło, powinno to być wyczuwane od samego wejścia do pokoju.

Generalnie wybór fototapet jak http://www.przyklejkopety.com.pl/dla-dzieci-fototapety-k91.html jest tak duży, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Czy preferujesz ciepłe, letnie widoki czy jednak zimne, przykryte śniegiem pustynie, a może miejski pejzaż to wszystko możesz dostosować do swoich aranżacyjnych wymagań. Najlepiej wybrać parę wzorów, a następnie pomyśleć, który będzie tym najbardziej odpowiednim. Szkoda bowiem by było, gdybyśmy po przyklejeniu tapety zaraz chcieli ją wymieniać na nową.