Zmora nocnych spotkań na grillu – komary

Sądzę, że nie ma osób, które nie lubiłyby spędzać czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Raz po raz organizujemy na swoich posesjach grille, bądź zwyczajne spotkania przy herbacie, czy innym napoju.

szkło
Autor: John Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, często takie wydarzenia kończą się wieloma ukąszeniami…
Łazienka, modne płytki ceramiczne, targi Cevisama 2012
Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz
Od dawien dawna owady są zmorą wszystkich biesiadujących wieczorami na świeżym powietrzu. Metod na walkę z nimi jest bardzo dużo. Są specjalne środki mające je odstraszać, powstały świeczki zapachowe, lampa na komary… Trudno jednak odnaleźć złoty środek, aby zaradzić pladze natrętnych gości. Najbardziej popularne są prawdopodobnie spraye, z których korzystamy przed lub w trakcie takich spotkań. Niektóre stosujemy bezpośrednio na skórę, część na ubranie, lecz oba typy mają taki sam cel – odstraszyć natrętne żyjątka. Podobnie działają też bransoletki na nadgarstki, bądź świeczki zapachowe, które wydzielając konkretne zapachy mają nam zapewnić wypędzenie niechcianych owadów. Trochę bardziej złożoną technologią jest lampa na komary. Jej działanie polega na przyciągnięciu do środka komarów, które przykleją się w środku do specjalnego elementu. Tym sposobem chronimy nie tylko nas samych, ale też naszych bliskich, ponieważ owady (naplo.pl/srodki-przeciw-owadom) z pewnością nie wyfruną już ze środka lampy. Mawia się, że niektóre rośliny także mają właściwości odrzucające komary. Owady (tą witrynę: odwiedź nas) te nie lubią lawendy, kopru włoskiego, bazylii, czy komarzycy. Po jej zasadzeniu niedaleko tarasu, czy po prostu miejsca, w którym biesiadujemy z bliskimi liczba komarów powinna się zmniejszyć.
żarówki
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak nie niszczy nastroju podczas wieczornych spotkań jak latające nad naszymi głowami komary.

Wizja swędzących, a często nawet puchnących bąbli skutecznie odbiera nam radość z beztrosko spędzanego czasu. Należy jednak dowiedzieć się tego, w jaki sposób zaradzić uciążliwym żyjątkom i bez uczucia strachu przed nimi błogo biesiadować.